Re: Kysymyksiä Antti-sedälle

Home Forums Sekalaista Muut Kysymyksiä Antti-sedälle Re: Kysymyksiä Antti-sedälle

#40795
Antti-setä
Participant

Nausicaä 1 on perjantaina tullut maahan. Siis kaupoissa ensi viikolla, mutta en uskalla sanoa päivää. NGE 12 taas tulee sitten hamassa tulevaisuudessa, kun piirtäjä viimein saa piirrettyä… Eli me Sangatsussa emme voi vaikuttaa asiaan laisinkaan.

Mitä tulee gallerian toimintaan, emme suo piirtäjälle itselleen senrurointioikeuksia vaan pidämme ne omissa kourissamme. Mutta eiköhän se siitä.

Muuten, galleriasta puheen ollen. Jos joku kummastelee että missä se on se "iiiiihana kuva mun lempibändistä niiden kotisivuilta" tai "tosi upee animekuva jonka löysin devianartista/potobucketista/tms." niin muistutan säännöistä: vain sellaisia kuvia saa ladata joihin on käyttöoikeus. Eli päasiassa itse piirrettyjä tai (kameralla) näpättyjä.