Home › Forums › Manga › Mangasarjat › One Piece › Re: One Piece
Eikka osaa, perskules. 8D Meikäläinen omistaa myös kaikki osat. Surku, kun ilmestymisaika hidastui, mutta ehtiipähän hankkia rahaa uuteen osaan siinä ajassa.
Kun ensimmäisen One Piecen näin kaupassa, olin kahden vaiheilla, kannattaisiko sitä ostaa. Luettuani takakannen päätin lopulta ostaa sen enkä ole katunut kertaakaan. ^_^ Ihastuin One Piecen henkilöihin, maailmaan, moraaliin, logiikkaan ja valloittavaan huumoriin. Go Eikka!
Ajatus One Piece-aarteen luonteesta kiinnostaa minua kovasti. Olisi aika surkuhupaisaa, jos se sattuisikin olemaan jotain todella pientä ja vähäpätöistä, mitä en Odalta yhtään ihmettelisi.
Myös viimeinen, suurin taistelu, grande finale, mietityttää aivojani. Tokihan sellainen on oltava. Mutta ketä vastaan se käydään? Valkopartaa? Acea? (vai molempia yhdessä) Vai kenties jotain muuta suberdudea vastaan? Shanksia? o_O
En myöskään yhtään ihmettelisi, jos Luffyn vanhat tuttavuudet, Cobby ja Helmeppo, ilmestyisivät visiitille jossain vaiheessa.