Suuri mangahahmoturnaus 2010! KIERROS 1

Home Forums Manga Suosikkiäänestykset ja kyselyt Suuri mangahahmoturnaus 2010! KIERROS 1

  • This topic has 38 voices and 39 replies.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 40 total)
  • Author
    Posts
  • #112549
    AvatarBlackbeard
    Participant

    Turnajaiset alkakoon.

    Säännöt: Kaikista pareista ei ole pakko äänestää, kaikissa toki saa äänestää. Valitse parista suosikkihahmosi, ja muista lisätä eteen otteluparin numero esim. 13. Jambo (Yotsuba&!). Laita kaikki äänesi samaan viestiin. Pidä lista numero järjestyksessä. Varmista myös, että olet valinnastasi varma, sillä muokkaaminen ei välttämättä ehdi auttamaan, ääniä lasketaan säännöllisesti.

    Ei ole pakollista, mutta suositeltavaa, että tutustut kumpaankin hahmoon, edes sen google-kuvahaun verran, ennen kuin äänestät.

    Äänestysaika päättyy 2.10.2010 klo 20.00

    Turnauskaavio 1Turnauskaavio 2

    Jos havaitsette virheitä yms. muita ongelmia, ilmoittakaa niistä minulle mahdollisimman pian.

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross ) vs Jin (Zetman)
    2. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!) vs. Nozomu Itoshiki (Sayonara, Zetsubou-Sensei)
    3. Kenshirou (Hokuto no Ken) vs. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    4. Eustass Kidd (One Piece) vs. Kazuhiko Amamiya (MPD Psycho)
    5. Ennis (Baccano!) vs. Kanaria (Rozen Maiden)
    6. Touta Matsuda (Death Note) vs. Buggy (One Piece)
    7. Kaneda (Akira) vs. Spirit (Soul Eater)
    8. Walter C. Dornez (Hellsing) vs. Manabu Yukimitsu (Eyeshield 21)
    9. Beatrice [Umineko No Naku Koro Ni] vs. Jean Havock (Fullmetal Alchemist)
    10. Anko (Naruto) vs. Hiei (Yu Yu Hakusho)
    11. Reina (Rave Master) vs. Bepo/Beppo (One Piece)
    12. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club) vs. Johan Liebert (Monster)
    13. Yoshinoya (Hidamari Sketch) vs. Jambo (Yotsuba&!)
    14. Nemu Kurotsuchi (Bleach) vs. Shin (NANA
    15. Takayuki Furuichi (Beelzebub) vs. Pierre (One Piece)
    16. Yukari Tanizaki (Azumanga Daioh) vs. Jasdevi (D. Gray-man)
    17. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket) vs. Yoko Ritona (Tengen Toppa Gurren Lagann)
    18. Kenzo Tenma (Monster) vs. Sora Takeuchi (Air Gear)
    19. Furude Rika [Higurashi No Naku Koro Ni] vs. Othello Farrell (Demon Ororon)
    20. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!) vs. Kamesennin (Dragonball)
    21. Gaimon (One Piece) vs. Kazuma ”Kazu” Mikura (Air Gear)
    22. Otter 11 (Otters 11, Bakuman) vs. Haruko Haruhara (FLCL)
    23. Kiba Inuzuka (Naruto) vs. Madam Red (Kuroshitsuji)
    24. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan) vs. Kite/Kaito (Hunter x Hunter)
    25. Ciel Phantomhive (Kuroshitsuji) vs. Pell (One Piece)
    26. Nicchi-senpai (Otaku no muzume-san) vs. Tamaki Suoh // Ouran High School Host Club
    27. Yamazaki Kaoru (Welcome to the NHK!) vs. Herra Mizukoshi (NANA)
    28. Hijikata Toshirou (Gintama) vs. Tybalt (Romeo x Juliet)
    29. Akira Hattori (Bakuman) vs. Tsubasa Oozora (Captain Tsubasa)
    30. Uvogin (Hunter x Hunter) vs. Itou Kaiji (Kaiji)
    31. Senjougahara Hitagi (Bakemonogatari) vs. Christie (Dramacon)
    32. Hiruma Yoichi (Eyeshield 21) vs. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    33. Juvia Loxar (Fairy Tail) vs. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    34. Scar (Fullmetal Alchemist) vs. Helmeppo (One Piece)
    35. Yanda (Yotsuba&!) vs. Shinta Fukuda (Bakuman)
    36. Rock Lee (Naruto) vs. Islanti (Axis Power Hetalia)
    37. Gamabunta (Naruto) vs. Yui Hirasawa (K-ON!!)
    38. William T. Spears (Kuroshitsuji) vs. Machi Isono (MPD Psycho)
    39. Alaindelon (Beelzebub) vs. Gon (Gon)
    40. Tonjit (One Piece) vs. Friend (20th Century Boys)
    41. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan) vs. Neji Hyuga (Naruto)
    42. Desty Nova (GUNNM) vs. Senri (+Anima)
    43. Near (Death Note) vs. Satou Tatsuhiro (Welcome to the NHK!)
    44. Plue (Rave Master/Fairy Tail) vs. Naoki (NANA)
    45. Trafalgar Law (One Piece) vs. Hisoka (Hunter x Hunter)
    46. Don Kan’onji (Bleach) vs. Brook (One Piece)
    47. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka) vs. Gorgon (One Piece)
    48. Sherlock Hound (Sherlock Hound) vs. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    49. Reborn (Katekyo Hitman Reborn!) vs. Mori Buntarou (Kokou No Hito)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit) vs. Fujiwara no Sai (Hikaru no Go)
    51. Apachai Hopachi (History’s Strongest Disciple Kenichi) vs. Mörkö (Muumit)
    52. Fuu (Fullmetal Alchemist) vs. Negi Springfield (Negima)
    53. Ichijouji Ken (Digimon 02) vs. Coby (One Piece)
    54. Sakata Gintoki (Gintama) vs. Askeladd (Vinland Saga)
    55. Akamaru (Naruto) vs. Melissa Mao (Fullmetal PANIC!)
    56. Etelä-Italia (Axis Power Hetalia) vs. Nagisa Kaworu // Neon Genesis Evangelion
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist) vs. Black Hayte (Fullmetal Alchemist)
    58. Sosuke Aizen (Bleach) vs. Sven Vollfield (Black Cat)
    59. Shinichi Mechazawa (Cromartie High School) vs. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    60. Mr. Satan (Dragonball) vs. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    61. Pagaya (One Piece) vs. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin)
    62. Oga Tatsumi (Beelzebub) vs. Togame [Katanagatari]
    63. Shunsui Kyoraku (Bleach) vs. Ren Ichimoku (Jigoku Shoujo)
    64. Shigure Sooma // Fruits Basket vs. Shinya Satou (Mitsudomoe)

    #112553
    AvatarKuroii
    Member

    1. Maguri Tsujimiya (Gentlemen’s Alliance Cross)
    5. Kanaria (Rozen Maiden)
    6. Buggy (One Piece)
    7. Spirit (Soul Eater)
    10. Anko (Naruto)
    13. Shin (NANA)
    17. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    23. Kiba Inuzuka (Naruto)
    25. Ciel Phamtomhive (Kuroshitsuji)
    35. Yanda (Yotsuba&!)
    36. Rock Lee (Naruto
    37. Yui Hirasawa (K-ON!!)
    44. Naoki (NANA)
    45. Trafalgar Law (One Piece)
    46. Brook (One Piece)
    64. Sakata Gintoki (Gintama)
    55. Akamaru (Naruto)
    59. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    64. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #112554
    AvatarBlackbeard
    Participant

    1. Jin (Zetman)
    2. Nozomu Itoshiki (Sayonara, Zetsubou-Sensei)
    3. Kenshirou (Hokuto no Ken)
    6. Buggy (One Piece)
    7. Kaneda (Akira)
    8. Walter C. Dornez (Hellsing)
    9. Jean Havock (Fullmetal Alchemist)
    10. Hiei (Yu Yu Hakusho)
    11. Bepo/Beppo (One Piece)
    12. Johan Liebert (Monster)
    13. Jambo (Yotsuba&!)
    14. Nemu Kurotsuchi (Bleach)
    15. Takayuki Furuichi (Beelzebub)
    16. Yukari Tanizaki (Azumanga Daioh)
    17. Yoko Ritona (Tengen Toppa Gurren Lagann)
    18. Kenzo Tenma (Monster)
    20. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    21. Kazuma ”Kazu” Mikura (Air Gear)
    22. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    24. Kite/Kaito (Hunter x Hunter)
    25. Pell (One Piece)
    29. Akira Hattori (Bakuman)
    30. Itou Kaiji (Kaiji)
    32. Hiruma Yoichi (Eyeshield 21)
    33. Juvia Loxar (Fairy Tail)
    34. Scar (Fullmetal Alchemist)
    35. Yanda (Yotsuba&!)
    36. Rock Lee (Naruto)
    37. Gamabunta (Naruto)
    39. Gon (Gon)
    40. Friend (20th Century Boys)
    41. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    42. Desty Nova (GUNNM)
    45. Hisoka (Hunter x Hunter)
    46. Brook (One Piece)
    47. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka)
    48. Sherlock Hound (Sherlock Hound)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    51. Mörkö (Muumit)
    53. Coby (One Piece)
    54. Askeladd (Vinland Saga)
    57. Black Hayte (Fullmetal Alchemist)
    58. Sven Vollfield (Black Cat)
    59. Shinichi Mechazawa (Cromartie High School)
    60. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    62. Oga Tatsumi (Beelzebub)
    63. Shunsui Kyoraku (Bleach)

    #112558
    AvatarRock Neko
    Member

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross)
    3. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    6. Touta Matsuda (Death Note)
    9. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    12. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    13. Jambo (Yotsuba&!)
    14. Shin (NANA)
    17. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    26. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    32. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    34. Scar (Fullmetal Alchemist)
    35. Yanda (Yotsuba&!)
    41. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    48. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    51. Mörkö (Muumit)
    52. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    56. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    64. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #112559
    AvatarKyoka8
    Member

    2. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!)
    3. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    5. Kanaria (Rozen Maiden)
    6. Touta Matsuda (Death Note)
    7. Spirit (Soul Eater)
    9. Beatrice [Umineko No Naku Koro Ni]
    12.Johan Liebert (Monster)
    13. Jambo (Yotsuba&!)
    14. Shin (NANA
    15. Takayuki Furuichi (Beelzebub)
    16. Jasdevi (D. Gray-man)
    17. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    18. Kenzo Tenma (Monster)
    20. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    23. Kiba Inuzuka (Naruto)
    24. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan)
    26. Tamaki Suoh // Ouran High School Host Club
    27. Herra Mizukoshi (NANA)
    28. Hijikata Toshirou (Gintama)
    32. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    33. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    34. Scar (Fullmetal Alchemist)
    38. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    39. Alaindelon (Beelzebub)
    40. Tonjit (One Piece) vs. Friend (20th Century Boys)
    41. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    44. Naoki (NANA)
    48. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    49. Reborn (Katekyo Hitman Reborn!)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    51. Mörkö (Muumit)
    53. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    54. Sakata Gintoki (Gintama)
    56. Nagisa Kaworu // Neon Genesis Evangelion
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    58. Sosuke Aizen (Bleach)
    60. Mr. Satan (Dragonball)
    61. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin)
    62. Oga Tatsumi (Beelzebub)
    63. Ren Ichimoku (Jigoku Shoujo)

    #112560
    AvatarLaorlan
    Member

    1. Jin (Zetman)
    2. Nozomu Itoshiki (Sayonara, Zetsubou-Sensei)
    4. Kazuhiko Amamiya (MPD Psycho)
    5. Ennis (Baccano!)
    6. Touta Matsuda (Death Note)
    9. Beatrice (Umineko No Naku Koro Ni)
    11. Bepo/Beppo (One Piece)
    12. Johan Liebert (Monster)
    13. Jambo (Yotsuba&!)
    14. Shin (NANA)
    16. Yukari Tanizaki (Azumanga Daioh)
    17. Yoko Ritona (Tengen Toppa Gurren Lagann)
    18. Kenzo Tenma (Monster)
    20. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    21. Kazuma ”Kazu” Mikura (Air Gear)
    22. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    23. Madam Red (Kuroshitsuji)
    25. Pell (One Piece)
    26. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    29. Akira Hattori (Bakuman)
    32. Hiruma Yoichi (Eyeshield 21)
    34. Scar (Fullmetal Alchemist)
    35. Shinta Fukuda (Bakuman)
    38. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    44. Naoki (NANA)
    45. Trafalgar Law (One Piece)
    46. Brook (One Piece)
    47. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka)
    50. Fujiwara no Sai (Hikaru no Go)
    51. Mörkö (Muumit)
    52. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    53. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    56. vs. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    57. Black Hayte (Fullmetal Alchemist)
    59. Shinichi Mechazawa (Cromartie High School)
    60. Hiramaru Kazuya (Bakuman)

    #112562
    Avatardeleted
    Participant

    2. Nozomu Itoshiki (Sayonara, Zetsubou-Sensei)
    3. Kenshirou (Hokuto no Ken)
    5. Kanaria (Rozen Maiden)
    6. Touta Matsuda (Death Note)
    7. Spirit (Soul Eater)
    9. Beatrice [Umineko No Naku Koro Ni]
    12. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    13. Yoshinoya (Hidamari Sketch)
    16. Yukari Tanizaki (Azumanga Daioh)
    17. Yoko Ritona (Tengen Toppa Gurren Lagann)
    19. Furude Rika [Higurashi No Naku Koro Ni]
    22. Haruko Haruhara (FLCL)
    23. Madam Red (Kuroshitsuji)
    25. Ciel Phantomhive (Kuroshitsuji)
    26. Tamaki Suoh // Ouran High School Host Club
    27. Yamazaki Kaoru (Welcome to the NHK!)
    28. Hijikata Toshirou (Gintama)
    30. Itou Kaiji (Kaiji)
    31. Senjougahara Hitagi (Bakemonogatari)
    32. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    35. Yanda (Yotsuba&!)
    37. Yui Hirasawa (K-ON!!)
    39. Gon (Gon)
    43. Satou Tatsuhiro (Welcome to the NHK!)
    47. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    51. Mörkö (Muumit)
    52. Negi Springfield (Negima)
    53. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    54. Sakata Gintoki (Gintama)
    55. Melissa Mao (Fullmetal PANIC!)
    56. Nagisa Kaworu // Neon Genesis Evangelion
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    59. Shinichi Mechazawa (Cromartie High School)
    61. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin)
    62. Togame [Katanagatari]
    63. Ren Ichimoku (Jigoku Shoujo)
    64. Shinya Satou (Mitsudomoe)

    #112564
    AvatarNii_na96
    Member

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross )
    2. Nozomu Itoshiki (Sayonara, Zetsubou-Sensei)
    3. Kenshirou (Hokuto no Ken)
    4. Eustass Kidd (One Piece)
    5. Kanaria (Rozen Maiden)
    6. Buggy (One Piece)
    7. Kaneda (Akira)
    8. Walter C. Dornez (Hellsing)
    9. Jean Havock (Fullmetal Alchemist)
    10. Hiei (Yu Yu Hakusho)
    11. Bepo/Beppo (One Piece)
    12. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    13. Jambo (Yotsuba&!)
    14. Shin (NANA
    15. Pierre (One Piece)
    16. Yukari Tanizaki (Azumanga Daioh)
    17. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    18. Sora Takeuchi (Air Gear)
    19. Othello Farrell (Demon Ororon)
    20. Kamesennin (Dragonball)
    21. Gaimon (One Piece)
    22. Haruko Haruhara (FLCL)
    23. Madam Red (Kuroshitsuji)
    24. Kite/Kaito (Hunter x Hunter)
    25. Pell (One Piece)
    26. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    27. Herra Mizukoshi (NANA)
    28. Tybalt (Romeo x Juliet)
    29. Akira Hattori (Bakuman)
    30. Uvogin (Hunter x Hunter)
    31. Christie (Dramacon)
    32. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    33. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    34. Helmeppo (One Piece)
    35. Yanda (Yotsuba&!)
    36. Islanti (Axis Power Hetalia)
    37. Gamabunta (Naruto)
    38. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    39. Alaindelon (Beelzebub)
    40. Tonjit (One Piece)
    41. Neji Hyuga (Naruto)
    42. Senri (+Anima)
    43. Near (Death Note)
    44. Naoki (NANA)
    45. Trafalgar Law (One Piece)
    46. Brook (One Piece)
    47. Gorgon (One Piece)
    48. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    49. Reborn (Katekyo Hitman Reborn!)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    51. Mörkö (Muumit)
    52. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    53. Coby (One Piece)
    54. Sakata Gintoki (Gintama)
    55. Akamaru (Naruto)
    56. Etelä-Italia (Axis Power Hetalia)
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    58. Sven Vollfield (Black Cat)
    59. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    60. Mr. Satan (Dragonball)
    61. Pagaya (One Piece)
    62. Oga Tatsumi (Beelzebub)
    63. Shunsui Kyoraku (Bleach)
    64. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #112567

    9. Jean Havock (Fullmetal Alchemist)
    10. Hiei (Yu Yu Hakusho)
    20. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    21. Kazuma ”Kazu” Mikura (Air Gear)
    23. Kiba Inuzuka (Naruto)
    32. Hiruma Yoichi (Eyeshield 21)
    34. Helmeppo (One Piece)
    36. Rock Lee (Naruto)
    37. Gamabunta (Naruto)
    41. Neji Hyuga (Naruto)
    46. Brook (One Piece)
    47. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka)
    48. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    52. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    55. Akamaru (Naruto)
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    60. Mr. Satan (Dragonball)

    #112569
    AvatarShiori-chan
    Member

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross )
    3. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    4. Eustass Kidd (One Piece)
    6. Touta Matsuda (Death Note)
    9. Jean Havock (Fullmetal Alchemist)
    10. Anko (Naruto)
    12. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    13. Jambo (Yotsuba&!)
    14. Shin (NANA)
    16. Yukari Tanizaki (Azumanga Daioh)
    17. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    22. Kamesennin (Dragonball)
    21. Gaimon (One Piece)
    24. Shuichi Akai
    25. Ciel Phantomhive (Kuroshitsuji)
    26. Tamaki Suoh // Ouran High School Host Club
    27. Herra Mizukoshi (NANA)
    32. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    34. Scar (Fullmetal Alchemist)
    35. Yanda (Yotsuba&!)
    36. Islanti (Axis Power Hetalia)
    37. Gamabunta (Naruto)
    41. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    43. Near (Death Note)
    44. Naoki (NANA)
    46. Brook (One Piece)
    48. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    51. Mörkö (Muumit)
    53. Ichijouji Ken
    55. Akamaru (Naruto)
    57. Black Hayte (Fullmetal Alchemist)
    59. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    60. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    64. Shigure Sooma // Fruits Basket

    #112575
    Avatar-tipi-
    Member

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross )
    2. Nozomu Itoshiki (Sayonara, Zetsubou-Sensei)
    3. Kenshirou (Hokuto no Ken)
    4. Eustass Kidd (One Piece)
    5. Kanaria (Rozen Maiden)
    6. Buggy (One Piece)
    7. Spirit (Soul Eater)
    8. Walter C. Dornez (Hellsing)
    9. Jean Havock (Fullmetal Alchemist)
    10. Anko (Naruto)
    11. Bepo/Beppo (One Piece)
    12. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    13. Jambo (Yotsuba&!)
    14. Shin (NANA)
    15. Pierre (One Piece)
    16. Jasdevi (D. Gray-man)
    17. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    18. Kenzo Tenma (Monster)
    19. Othello Farrell (Demon Ororon)
    20. Kamesennin (Dragonball)
    21. Gaimon (One Piece)
    22. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    23. Kiba Inuzuka (Naruto)
    24. Kite/Kaito (Hunter x Hunter)
    25. Pell (One Piece)
    26. Tamaki Suoh // Ouran High School Host Club
    27. Herra Mizukoshi (NANA)
    28. Hijikata Toshirou (Gintama)
    29. Akira Hattori (Bakuman)
    30. Uvogin (Hunter x Hunter)
    31. Christie (Dramacon)
    32. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    33. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    34. Helmeppo (One Piece)
    35. Yanda (Yotsuba&!)
    36. Rock Lee (Naruto)
    37. Gamabunta (Naruto)
    38. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    39. Alaindelon (Beelzebub)
    40. Tonjit (One Piece)
    41. Neji Hyuga (Naruto)
    42. Senri (+Anima)
    43. Near (Death Note)
    44. Naoki (NANA)
    45. Trafalgar Law (One Piece)
    46. Brook (One Piece)
    47. Gorgon (One Piece)
    48. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    49. Mori Buntarou (Kokou No Hito)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    51. Mörkö (Muumit)
    52. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    53. Coby (One Piece)
    54. Sakata Gintoki (Gintama)
    55. Akamaru (Naruto)
    56. Nagisa Kaworu // Neon Genesis Evangelion
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    58. Sosuke Aizen (Bleach)
    59. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    60. Mr. Satan (Dragonball)
    61. Pagaya (One Piece)
    62. Oga Tatsumi (Beelzebub)
    63. Shunsui Kyoraku (Bleach)
    64. Shigure Sooma // Fruits Basket

    #112576
    AvatarInu-Mimi
    Member

    2. Nozomu Itoshiki (Sayonara, Zetsubou-Sensei)
    3. Kenshirou (Hokuto no Ken)
    5. Kanaria (Rozen Maiden)
    6. Touta Matsuda (Death Note)
    8. Walter C. Dornez (Hellsing)
    9. Beatrice [Umineko No Naku Koro Ni]
    10. Hiei (Yu Yu Hakusho)
    12. Johan Liebert (Monster)
    13. Jambo (Yotsuba&!)
    16. Yukari Tanizaki (Azumanga Daioh)
    17. Yoko Ritona (Tengen Toppa Gurren Lagann)
    18. Kenzo Tenma (Monster)
    21. Gaimon (One Piece)
    22. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    23. Madam Red (Kuroshitsuji)
    25. Ciel Phantomhive (Kuroshitsuji)
    26. Nicchi-senpai (Otaku no muzume-san)
    27. Yamazaki Kaoru (Welcome to the NHK!)
    29. Akira Hattori (Bakuman)
    30. Itou Kaiji (Kaiji)
    31. Senjougahara Hitagi (Bakemonogatari)
    32. Hiruma Yoichi (Eyeshield 21)
    35. Shinta Fukuda (Bakuman)
    36. Islanti (Axis Power Hetalia)
    37. Yui Hirasawa (K-ON!!)
    38. Machi Isono (MPD Psycho)
    43. Satou Tatsuhiro (Welcome to the NHK!)
    48. Sherlock Hound (Sherlock Hound)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    51. Mörkö (Muumit)
    52. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    53. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    54. Askeladd (Vinland Saga)
    56. Etelä-Italia (Axis Power Hetalia)
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    59. Shinichi Mechazawa (Cromartie High School)
    60. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    61. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin)
    62. Togame [Katanagatari]
    63. Ren Ichimoku (Jigoku Shoujo)
    64. Shinya Satou (Mitsudomoe)

    #112577
    Avatarjuha90
    Participant

    2. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!)
    4. Eustass Kid (One Piece)
    6. Buggy (One Piece)
    8. Walter C. Dornez (Hellsing)
    10. Anko (Naruto)
    12. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    14. Kurotsuchi nemu (Bleach)
    16. Yukari Tanizaki (Azumanga Daioh)
    18. Sora Takeuchi (Air Gear)
    20. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    22. Otter 11 (Otters 11)
    24. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan)
    26. Tamaki Suoh (Ouran High School host Club)
    28. Hijikata Toushiro (Gintama)
    30. Uvogin (Hunter X Hunter)
    32. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    34. Scar (Fullmetal Alchemist)
    36. Rock Lee (Naruto)
    38. Machi Isono (MPD Psycho)
    40. Tonjit (One Piece)
    42. Desty Nova (GUNM)
    44. Plue (Rave/Fairy Tail)
    46. Brook (One Piece)
    48. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    50. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    52. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    54. Sakata Gintoki (Gintama)
    56. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    58. Aizen Sousuke (Bleach)
    60. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    62. Oga tatsumi (Beelzebub)
    64. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #112578
    AvatarMikila
    Participant

    6. Touta Matsuda (Death Note)
    11. Bepo/Beppo (One Piece)
    34. Scar (Fullmetal Alchemist)
    41. Neji Hyuga (Naruto)
    53. Coby (One Piece)
    55. Akamaru (Naruto)
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)

    Hölmökin näkee, etten tuntenu kauheen monia noista hahmoista. XD

    #112579
    AvatarDents
    Participant

    Jees, se alko.

    3. Kenshirou (Hokuto no Ken)
    4. Eustass Kidd (One Piece)
    6. Touta Matsuda (Death Note)
    7. Spirit (Soul Eater)
    11. Bepo/Beppo (One Piece)
    13. Jambo (Yotsuba&!)
    16. Yukari Tanizaki (Azumanga Daioh)
    20. Kamesennin (Dragonball)
    21. Gaimon (One Piece)
    34. Scar (Fullmetal Alchemist)
    35. Yanda (Yotsuba&!)
    36. Rock Lee (Naruto)
    40. Tonjit (One Piece)
    41. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    45. Trafalgar Law (One Piece)
    46. Brook (One Piece)
    53. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    57. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    59. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    60. Mr. Satan (Dragonball)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 40 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.