Vuoden 2013 conit

Home Forums Sekalaista Cosplay Vuoden 2013 conit

This topic contains 4 replies, has 3 voices, and was last updated by Avatar Shi-Kimemo 6 years, 8 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • #124674
    Avatar
    Shi-Kimemo
    Participant

    Tietääkö kukaan missä ja milloin coneja järjestetään vuonna 2013? Tiedän vain, että A-con pidetään tampereella, mutta missä ja milloin Chibicon?

    Kiitos jo etukäteen 🙂 *nod*

    #124702
    Avatar
    Enzeru
    Participant

    Desucon Frostbite @ Lahti 16.-17.2.2013
    Tampere Kuplii @ Tampere 20.-24.3.2013
    Desucon @ Lahti 14.-16.6.2013
    Kawacon @ Joensuu 29.-30.6.2013
    Animecon X @ Kuopio 13.-14.7.2013
    Ropecon XX @ Espoo 26.-28.7.2013
    Kokkocon @ Kokkola 17.8.2013
    Tracon 8 @ Tampere 14.-15.9.2013
    Katsudocon @ Jyväskylä 12.-13.10.2013

    ++ luultavasti
    Yamacon @ Helsinki
    Chibicon @ Kuopio
    Päivistä ei oo noiden tapahtumien kohdalla tietoa.

    Ja näitä tietoja saa toki korjailla ja täydentää. 😀

    #124995

    Lisäksi Kokkocon nimensä mukaan Kokkolassa 17. elokuuta.
    http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/541639815875831/

    #125002

    Bakacon peruttu 🙁

    #125019
    Avatar
    Shi-Kimemo
    Participant

    Oli ollu tarkotus lähteä bakaconiin kun olis ollu ainoa coni johon olis päässy kevään/kesän aikana 🙂

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.