Suuri mangahahmoturnaus 2010! Kierros 2

Home Forums Manga Suosikkiäänestykset ja kyselyt Suuri mangahahmoturnaus 2010! Kierros 2

  • This topic has 38 voices and 43 replies.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 44 total)
  • Author
    Posts
  • #113030
    AvatarBlackbeard
    Participant

    Säännöt: Kaikista pareista ei ole pakko äänestää, kaikissa toki saa äänestää. Valitse parista suosikkihahmosi, ja muista lisätä eteen otteluparin numero esim. 13. Jambo (Yotsuba&!). Laita kaikki äänesi samaan viestiin. Pidä lista numero järjestyksessä. Varmista myös, että olet valinnastasi varma, sillä muokkaaminen ei välttämättä ehdi auttamaan, ääniä lasketaan säännöllisesti.

    Ei ole pakollista, mutta suositeltavaa, että tutustut kumpaankin hahmoon, edes sen google-kuvahaun verran, ennen kuin äänestät.

    Äänestysaika päättyy 10.10.2010 klo 18.00

    Turnauskaavio 1Turnauskaavio 2

    Jos havaitsette virheitä yms. muita ongelmia, ilmoittakaa niistä minulle mahdollisimman pian.

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross ) vs. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!)
    2. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan) vs. Eustass Kid (One Piece)
    3. Kanaria (Rozen Maiden) vs. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Spirit (Soul Eater) vs. Walter C. Dornez (Hellsing)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist) vs. Anko (Naruto)
    6. Bepo/Beppo (One Piece) vs. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    7. Jambo (Yotsuba&!) vs. Shin (NANA)
    8. Pierre (One Piece) vs. Jasdevi (D. Gray-man)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket) vs. Kenzo Tenma (Monster)
    10. Othello Farrel (Demon Ororon) vs. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    11. Gaimon (One Piece) vs. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto) vs. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan)
    13. Pell (One Piece) vs. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    14. Herra Mizukoshi (NANA) vs. Hijikata Toushirou (Gintama)
    15. Akira Hattori (Bakuman) vs. Uvogin (Hunter x Hunter)
    16. Senjougahara Hitagi (Bakemonogatari) vs. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Jūshirō Ukitake (Bleach) vs. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Yanda (Yotsuba&!) vs. Rock Lee (Naruto)
    19. Gamabunta (Naruto) vs. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    20. Gon (Gon) vs. Friend (20th Century Boys)
    21. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan) vs. Desty Nova (GUNNM)
    22. Near (Death Note) vs. Naoki (NANA)
    23. Trafalgar Law (One Piece) vs. Brook (One Piece)
    24. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka) vs. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Reborn (Katekyo Hitman Reborn!) vs. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit) vs. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    27. Ichijouji Ken (Digimon 02) vs. Sakata Gintoki (Gintama)
    28. Akamaru (Naruto) vs. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist) vs. Sousuke Aizen (Bleach)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece) vs. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    31. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin) vs. Oga Tatsumi (Beelzebub)
    32. Shunsui Kyoraku (Bleach) vs. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113034
    Avatarmansikka94
    Member

    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Spirit (Soul Eater)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    10. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    13. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    23. Brook (One Piece)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    32. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113036
    AvatarNii_na96
    Member

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross )
    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Kanaria (Rozen Maiden)
    4. Spirit (Soul Eater)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Shin (NANA)
    8. Pierre (One Piece)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    10. Othello Farrel (Demon Ororon)
    11. Gaimon (One Piece)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    13. Pell (One Piece)
    14. Herra Mizukoshi (NANA)
    15. Uvogin (Hunter x Hunter)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    19. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    20. Friend (20th Century Boys)
    21. Desty Nova (GUNNM)
    22. Naoki (NANA)
    23. Trafalgar Law (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    27. Sakata Gintoki (Gintama)
    28. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    31. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin)
    32. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113038
    AvatarOopee
    Member

    Otan taas kaikki mukaan, katselen nyt pikkuisen tarkemmin niistä mistä en oikein ota jo selvää.

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross )
    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Walter C. Dornez (Hellsing)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Pierre (One Piece)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    10. Othello Farrel (Demon Ororon)
    11. Gaimon (One Piece)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    13. Pell (One Piece)
    14. Hijikata Toushirou (Gintama)
    15. Akira Hattori (Bakuman)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    18. Rock Lee (Naruto)
    19. Gamabunta (Naruto)
    20. Friend (20th Century Boys)
    21. Desty Nova (GUNNM)
    22. Near (Death Note)
    23. Brook (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    27. Sakata Gintoki (Gintama)
    28. Akamaru (Naruto)
    29. Sousuke Aizen (Bleach)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    31. Oga Tatsumi (Beelzebub)
    32. Shunsui Kyoraku (Bleach)

    #113042
    AvatarKuroii
    Member

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross )
    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Kanaria (Rozen Maiden)
    4. Spirit (Soul Eater)
    5. Anko (Naruto)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket) )
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    14. Herra Mizukoshi (NANA)
    17. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    19. Gamabunta (Naruto)
    22. Naoki (NANA)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Sakata Gintoki (Gintama)
    28. Akamaru (Naruto)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    32. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113052
    AvatarMikila
    Participant

    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    13. Pell (One Piece)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    22. Near (Death Note)
    23. Trafalgar Law (One Piece)
    25. Reborn (Katekyo Hitman Reborn!)
    26. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)

    #113055
    Avataran&ri
    Member

    2. Eustass Kid (One Piece)
    3.Touta Matsuda (Death Note)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Pierre (One Piece)
    9. Kenzo Tenma (Monster)
    10. Othello Farrel (Demon Ororon)
    11. Gaimon (One Piece)
    13. Pell (One Piece)
    15. Uvogin (Hunter x Hunter)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    20. Friend (20th Century Boys)
    22. Naoki (NANA)
    23. Trafalgar Law (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)

    #113058
    AvatarDents
    Participant

    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Spirit (Soul Eater)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Pierre (One Piece)
    9. Kenzo Tenma (Monster)
    11. Gaimon (One Piece)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    13. Pell (One Piece)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    19. Gamabunta (Naruto)
    20. Friend (20th Century Boys)
    25.Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    29. Sousuke Aizen (Bleach)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)

    #113065
    AvatarJossu
    Member

    4. Spirit (Soul Eater)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    10. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    13. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    19. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    22. Naoki (NANA)
    23. Brook (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    28. Akamaru (Naruto)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    32. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113066
    AvatarGreensister
    Participant

    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkinen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    28. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)

    #113068
    AvatarRock Neko
    Member

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross )
    2. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    13. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    21. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    22. Near (Death Note)
    24.Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    28. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    32. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113069
    AvatarJugger
    Member

    1. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!)
    2. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Spirit (Soul Eater)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Jasdevi (D. Gray-man)
    9. Kenzo Tenma (Monster)
    10. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    11. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    13. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    14. Hijikata Toushirou (Gintama)
    15. Uvogin (Hunter x Hunter)
    16 Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    18. Rock Lee (Naruto)
    19. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    20. Friend (20th Century Boys)
    21. Desty Nova (GUNNM)
    22. Near (Death Note)
    23. Trafalgar Law (One Piece)
    24. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka)
    25. Reborn (Katekyo Hitman Reborn!)
    26. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    27. Sakata Gintoki (Gintama)
    28. Akamaru (Naruto)
    29. Sousuke Aizen (Bleach)
    30. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    31. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin)
    32. Shunsui Kyoraku (Bleach)

    #113077
    AvatarInu-Mimi
    Member

    3. Kanaria (Rozen Maiden)
    4. Walter C. Dornez (Hellsing)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    9. Kenzo Tenma (Monster)
    11. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    13. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    15. Akira Hattori (Bakuman)
    16. Senjougahara Hitagi (Bakemonogatari)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    22. Near (Death Note)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    28. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Hiramaru Kazuya (Bakuman)

    #113079
    AvatarSlamDunk
    Member

    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    8. Pierre (One Piece)
    9. Kenzo Tenma (Monster)
    11. Gaimon (One Piece)
    15. Akira Hattori (Bakuman)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    20. Friend (20th Century Boys)
    23. Brook (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Reborn (Katekyo Hitman Reborn!)
    26. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    27. Sakata Gintoki (Gintama)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    31. Oga Tatsumi (Beelzebub)

    #113080
    AvatarThe Vegito
    Member

    1. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!)
    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Walter C. Dornez (Hellsing)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Pierre (One Piece)
    11. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    13. Pell (One Piece)
    15. Akira Hattori (Bakuman)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    19. Gamabunta (Naruto)
    20. Friend (20th Century Boys)
    22. Near (Death Note)
    23. Brook (One Piece)
    24. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    28. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 44 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.