Suuri mangahahmoturnaus 2010! Kierros 2

Home Forums Manga Suosikkiäänestykset ja kyselyt Suuri mangahahmoturnaus 2010! Kierros 2

  • This topic has 38 voices and 43 replies.
Viewing 14 posts - 31 through 44 (of 44 total)
  • Author
    Posts
  • #113206
    AvatarNanakin
    Member

    2. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Spirit (Soul Eater)
    6. Beppo (One Piece)
    9. Kenzo Tenma (Monster)
    10. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    11. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    12. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan)
    15. Uvogin (Hunter x Hunter)
    17. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    18. Rock Lee (Naruto)
    22. Near (Death Note)
    23. Brook (One Piece)
    25. Reborn (Katekyo Hitman Reborn!)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Sakata Gintoki (Gintama)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    31. Oga Tatsumi (Beelzebub)
    32. Shunsui Kyoraku (Bleach)

    #113226
    AvatarDevilman
    Member

    1. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!)
    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Walter C. Dornez (Hellsing)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Pierre (One Piece)
    9. Kenzo Tenma (Monster)
    10. Othello Farrel (Demon Ororon)
    11. Gaimon (One Piece)
    12. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan)
    13. Pell (One Piece)
    14. Hijikata Toushirou (Gintama)
    15. Akira Hattori (Bakuman)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    19. Gamabunta (Naruto)
    20. Friend (20th Century Boys)
    21. Desty Nova (GUNNM)
    22. Near (Death Note)
    23. Brook (One Piece)
    24. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Sakata Gintoki (Gintama)
    28. Akamaru (Naruto)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    31. Oga Tatsumi (Beelzebub)
    32. Shunsui Kyoraku (Bleach)

    #113249
    AvatarLuna95
    Participant

    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    5. Anko (Naruto)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Jasdevi (D. Gray-man)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits basket)
    11. Gaimon (One Piece)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    13. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    17. Jūshirō Ukitake (Bleach)
    18. Rock Lee (Naruto)
    19. Gamabunta (Naruto)
    21. Desty Nova (GUNNM)
    22. Near (Death Note)
    23. Brook (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    28. Akamaru (Naruto)
    29. Sousuke Aizen (Bleach)
    30. Hiramaru Kazuya (Bakuman)
    32. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113272
    AvatarLizzmö
    Member

    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Spirit (Soul Eater
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Pierre (One Piece)
    11. Gaimon (One Piece)
    13. Pell (One Piece)
    14. Herra Mizukoshi (NANA)
    15. Akira Hattori (Bakuman)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    19. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    22. Near (Death Note)
    23. Brook (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)

    #113317
    AvatarLoweholic
    Member

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross )
    2. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    3. Kanaria (Rozen Maiden)
    4. Walter C. Dornez (Hellsing)
    5. Anko (Naruto)
    6. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    7. Shin (NANA)
    8. Jasdevi (D. Gray-man)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    10. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    11. Gaimon (One Piece)
    12. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan)
    13.Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    14. Herra Mizukoshi (NANA)
    15. Uvogin (Hunter x Hunter)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Rock Lee (Naruto)
    21. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    22. Naoki (NANA)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    28. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    32. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113352
    Avataryotsureneko
    Participant

    1. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!)
    2. Eustass Kid (One Piece)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Spirit (Soul Eater)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka (Ouran High School Host Club)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Pierre (One Piece)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    10. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    11. Gaimon (One Piece)
    12. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan)
    13. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    14. Hijikata Toushirou (Gintama)
    15. Akira Hattori (Bakuman)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Yanda (Yotsuba&!)
    19. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    20. Gon (Gon)
    21. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    22. Near (Death Note)
    23. Trafalgar Law (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Sakata Gintoki (Gintama)
    28. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    31. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin)
    32. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113369
    Avatareerol
    Participant

    2. Eustass Kid (One Piece)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    8. Pierre (One Piece)
    11. Otter 11 (Otters 11, Bakuman)
    15. Akira Hattori (Bakuman)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    23. Trafalgar Law (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    26. Fuu (Fullmetal Alchemist)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    31. Oga Tatsumi (Beelzebub)

    #113408
    AvatarKyoka8
    Member

    1. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!)
    2. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Spirit (Soul Eater)
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist)
    7. Shin (NANA)
    8. Jasdevi (D. Gray-man)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    10. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!)
    12. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan)
    13. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club)
    14. Hijikata Toushirou (Gintama)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Rock Lee (Naruto)
    19. William T. Spears (Kuroshitsuji)
    21. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    22. Naoki (NANA)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Sakata Gintoki (Gintama)
    28. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    31. Oga Tatsumi (Beelzebub)
    32. Shigure Sooma (Fruits Basket)

    #113461
    AvatarInazuma
    Member

    1. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!)
    2. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan)
    3. Touta Matsuda (Death Note)
    4. Walter C. Dornez (Hellsing)
    5. Anko (Naruto)
    6. Bepo/Beppo (One Piece)
    7. Jambo (Yotsuba&!)
    8. Pierre (One Piece)
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket)
    10. Othello Farrel (Demon Ororon)
    11. Gaimon (One Piece)
    12. Kiba Inuzuka (Naruto)
    13. Pell (One Piece)
    14. Hijikata Toushirou (Gintama)
    15. Akira Hattori (Bakuman)
    16. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist)
    17. Scar (Fullmetal Alchemist)
    18. Rock Lee (Naruto)
    19. Gamabunta (Naruto)
    20. Gon (Gon)
    21. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan)
    22. Near (Death Note)
    23. Brook (One Piece)
    24. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist)
    25. Nuuskamuikkunen (Muumit)
    26. Mörkö (Muumit)
    27. Ichijouji Ken (Digimon 02)
    28. Akamaru (Naruto)
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist)
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece)
    31. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin
    32. Shunsui Kyoraku (Bleach)

    #113489
    AvatarBlackbeard
    Participant

    Tulokset, tasatilanteessa ratkaisi arpa, onnekkaan perässä lukee [ARPA]:

    1. Maguri Tsujimiya (The Gentlemen’s Alliance Cross ) 9 vs. Byakuran (Katekyo Hitman Reborn!) 14
    2. Heiji Hattori (Salapoliisi Conan) 11 vs. Eustass Kid (One Piece) 17
    3. Kanaria (Rozen Maiden) 5 vs. Touta Matsuda (Death Note) 24
    4. Spirit (Soul Eater) 15 vs. Walter C. Dornez (Hellsing) 11
    5. Jean Havoc (Fullmetal Alchemist) 28 vs. Anko (Naruto) 6
    6. Bepo/Beppo (One Piece) 16 vs. Mitsukuni "Hunny" Haninozuka 8
    7. Jambo (Yotsuba&!) 21 vs. Shin (NANA) 8
    8. Pierre (One Piece) 15 vs. Jasdevi (D. Gray-man) 7
    9. Hatsuharu Sooma (Fruits Basket) 16 vs. Kenzo Tenma (Monster) 13
    10. Othello Farrel (Demon Ororon) 8 vs. Yamamoto Takeshi (Katekyo Hitman Reborn!) 13
    11. Gaimon (One Piece) 17 vs. Otter 11 (Otters 11, Bakuman) 9
    12. Kiba Inuzuka (Naruto) 17 vs. Shuichi Akai (Salapoliisi Conan) 10
    13. Pell (One Piece) 13 vs. Tamaki Suoh (Ouran High School Host Club) 14
    14. Herra Mizukoshi (NANA) 9 vs. Hijikata Toushirou (Gintama) 10
    15. Akira Hattori (Bakuman) 14 vs. Uvogin (Hunter x Hunter) 7
    16. Senjougahara Hitagi (Bakemonogatari) 3 vs. Izumi Curtis (Fullmetal Alchemist) 24
    17. Jūshirō Ukitake (Bleach) 12 vs. Scar (Fullmetal Alchemist) 22
    18. Yanda (Yotsuba&!) 20 vs. Rock Lee (Naruto) 12
    19. Gamabunta (Naruto) 12 vs. William T. Spears (Kuroshitsuji) 12 [ARPA]
    20. Gon (Gon) 5 vs. Friend (20th Century Boys) 12
    21. Kogoro Mori (Salapoliisi Conan) 11 vs. Desty Nova (GUNNM) 7
    22. Near (Death Note) 14 vs. Naoki (NANA) 12
    23. Trafalgar Law (One Piece) 9 vs. Brook (One Piece) 16
    24. Ryuji Danma (Great Teacher Onizuka) 7 vs. Pinako Rockbell (Fullmetal Alchemist) 19
    25. Reborn (Katekyo Hitman Reborn!) 7 vs. Nuuskamuikkunen (Muumit) 27
    26. Mörkö (Muumit) 28 vs. Fuu (Fullmetal Alchemist) 8
    27. Ichijouji Ken (Digimon 02) 10 vs. Sakata Gintoki (Gintama) 13
    28. Akamaru (Naruto) 13 [ARPA] vs. Nagisa Kaworu (Neon Genesis Evangelion) 13
    29. Ling/Greed (Fullmetal Alchemist) 25 vs. Sousuke Aizen (Bleach) 7
    30. Mr. 2 Bon Clay (One Piece) 17 vs. Hiramaru Kazuya (Bakuman) 7
    31. Himura Kenshin (Rurouni Kenshin) 9 vs. Oga Tatsumi (Beelzebub) 9 [ARPA]
    32. Shunsui Kyoraku (Bleach) 11 vs. Shigure Sooma (Fruits Basket) 14

    #113490
    AvatarNanakin
    Member

    Tylsyyksissäni rupesin kanssa laskeskelemaan noita tuloksia. Ja samannäköistä tuli. Parissa parissa ei näy ääniä kun tulos on muutenkin jo itsestään selvä. Noita ääniä ei ole läheskään niin tuskallista laskea kun käyttää ovelaa "ctrl + f"-näppäinyhdistelmää. Paitsi että allekirjoituksissa näkyvät nimet saattavat vähän häiritä. Ajattelin tarjota apua siinä ääntenlaskussa, mutta jatkossa siinä ei niin kovasti hommaa olekaan.

    1. Maguri Tsujimiya 9 vs. Byakuran 14
    2. Heiji Hattori 11 vs. Eustass Kid 17
    3. Kanaria 5 vs. Touta Matsuda 21
    4. Spirit 15 vs. Walter C. Dornez 11
    5. Jean Havoc 26 vs. Anko 7
    6. Beppo 18 vs. Mitsukuni ”Hunny” Hainozuka 10
    7. Jambo 21 vs. Shin 8
    8. Pierre 12 vs. Jasdevi 8
    9. Hatsuharu Sooma 16 vs. Kenzo Tenma 13
    10. Othello Farrell 8 vs. Yamamoto Takeshi 13
    11. Gaimon 17 vs. Otter 11 9
    12. Kiba Inuzuka 14 vs. Shuichi Akai 10
    13. Pell 13 vs. Tamaki Suoh 14
    14. Herra Mizukoshi 9 vs. Hijikata Toshirou 10
    15. Akira Hattori 14 vs. Uvogin 7
    16. Senjougahara Hitagi 3 vs. Izumi Curtis 24
    17. Jūshirō Ukitake 11 vs. Scar 22
    18. Yanda 20 vs. Rock Lee 12
    19. Gamabunta 12 vs. William T. Spears 12
    20. Gon 5 vs. Friend 12
    21. Kogoro Mori 11 vs. Desty Nova 7
    22. Near 14 vs. Naoki 12
    23. Trafalgar Law 9 vs. Brook 16
    24. Ryuji Danma 7 vs. Pinako Rockbell 19
    25. Reborn vs. Nuuskamuikkunen 26
    26. Mörkö 28 vs. Fuu
    27. Ichijouji Ken 10 vs. Sakata Gintoki 13
    28. Akamaru 13 vs. Nagisa Kaworu 13
    29. Ling/Greed 25 vs. Souzuke Aizen
    30. Mr. 2 Bon Clay 18 vs. Hiramaru Kazuya 7
    31. Himura Kenshin 9 vs. Oga Tatsumi 9
    32. Shunsui Kyoraku 7 vs. Shigure Sooma 14

    #113492
    AvatarBlackbeard
    Participant

    Juu ctrl+f on ollut pelastus. Ja suuret kiitokset avusta, mutta olisit sanonut, että hoidat laskemisen, niin olisin voinut keskittyä kuviin. No, ainakin tällä kertaa ne äänet tuli tarkastettua. Hyvä sekin ^^

    #113494
    AvatarNanakin
    Member

    Noh, päätin niitä ääniä ruveta laskemaan vasta tossa viiden maissa, ja ajattelin sun laskeneen niitä jo etukäteenkin, joten tuskin siitä mitään kauheaa apua kuitenkaan olisi ollut.

    #113496
    AvatarBlackbeard
    Participant

    Okei, ei siinä sitten mitään 😀 Hyvä kuitenkin, että tuli tarkistettua.

Viewing 14 posts - 31 through 44 (of 44 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.