Forum Replies Created
-
AuthorPosts
-
1000mAh
Participant^ suomentajalla mahdollisesti ollut sekoilua. Sillä minunkin mielestäni kyse oli lukiosta (pikaisesti googletan varmistuakseni) kyllä, lukiosta on kyse.
Itse harmittelen tosin animessa sitä kun so loppuu tosiaan aivan kesken, jos oikeen muistan, eihän se käsittele kuin 4 vol. mangaa, ja mangaa on 23 vol.
Itse en ole edes kuullut valittelua Tohrun pirteydestä, eikä tyo ole minua haitannut. Itse tosin suosin mangaa animen sijaan.
1000mAh
Participanthumm humm…. yksinkertaisesti…. seikat jotka häiritsevät….
– Ei kerro mihin lankaan viiemisin kirjoitus on lähetetty, vain lähettäjän ja kuinka kauan aikaa sitten, eikä sitäkään tarkasti (Parempi jos näkisi, kuka, milloin ja mihin)
– Profiilit eivät kerro kuinka kauan on ollut liittyneenä ja profiilin muokkaus on hyvin rajoitettua.
– Kaikki foorumi linkit eivät aukea (keskustelut -> anime -> suosikkiäänestykset & Kyselyt, ainakaan minulla )– Omasta mielestäni käyytömukavuus on huonontunut, mutta se voi johtua myös siitä, että en ole tottunut käyttämään WordPressia.
JA sitten kymysys,
Vertailitteko muita foorumi alustoja ennen kuin vaihdoitte WordPressiin, vai oliko tämä itsestääns selvä valinta?1000mAh
ParticipantAngel Sanctuary. Period.
1000mAh
ParticipantTuli 21 kuvaa xD
joten, en lataa Sangatsun galleriaan vaan laitan DropBox linkin kansioon, johon tallensin kuvat.
https://www.dropbox.com/sh/dz7g3ypvywmevn7/h3YeIu1R8O
Toivottavasti toimii….1000mAh
Participant^ Täm tämän hetkinen ulkoasu muistuttaa minua lähinnä blogeista.
Ja itse näen ainoastaa HTML tageja jotka ovat käytettävissä.
eli siis, toimisikohan näin noh, nämä HTML tagit oppii aika nopeasti :/1000mAh
ParticipantTervehdys Antti-setä!
En löytänyt mitään parempaakaan lankaa tälle kysymykselle, joten kysäisen täällä.
Minulla on ongelma foorumeiden selaamisessa.
Eli siis, foorumit näyttävät minulle tältä: (selaimesta riippumatta)
https://dl.dropboxusercontent.com/u/11643020/onkelma.pngKysyisin vain, että onko tämä tarkoituksen mukaista, vahinko vai ongelma joka koskee vain minua.
Sillä, kun foorumeiden ulkoasu on tämän näköinnen navigointi on erittäin vaikeaa. Myöskin käyttäjien profiilit ovat vaikeasti luettavia.Toivoisin pikaista vastausta!
1000mAh
Participant^ ei, en itse ainakaan ole nähnyt millaan nettisivuilla myynnissä olevan DVD laatikoita enkä TV ohjelmistossa.
….ja tämä on väärä lanka tuolle kommentille.
1000mAh
Participant^ juu, itse pidin myös vanhasta ulkoasusta enemmän… Tai sitten tämä G-Chrome ei vaan lataa sivua kunnolla :/ pitäisiköhän kokeilla jollain muulla selaimella…
1000mAh
ParticipantVai, että hiljaista on…
tämän olen huomannut xDMutta, mutta…
Foorumien uusi ulkoasu näyttää ainakin minusta oudolta tai sitten se johtuu Chromesta. Meinaan tuntuu siltä kuin sivua olis vaikeampi navigoida ja paljon vaikeampi lukea :/1000mAh
ParticipantVarsijousimimmi wrote:
Lähetin japanilaiselle ystävälleni lahjan, ja seuraavassa kirjeessään pyysi varmaan viisi kertaa anteeksi ettei voinut juuri silloin lähettää mitään. 😛
Jos lahjalle ei ole mitään erityisempää syytä, niin itsekkin pahoittelisin sitä, että jos minulla ei olis antaa mitään takaisin sillä hetkellä.1000mAh
Participantjos nyt vähän elvytellään keskustelua kuolleista ja laitetaanpas muutamia omia suosikkeja:
Metallica:
Orion
All Nightmare LongIron Maiden:
Transylvania
Dance of the DeadW.A.S.P.
The Headless ChildrenOverkill
Fell the FireCradle of Filth
Nymphetamine Overdose
From Cradle to Enslave
Lillith Immaculate
Gothic RomanceHanoi Rocks
Tragedy
In My Darkest Moment (A ballad, if someone did not know)Scorpions
Send me an AngelVarjnuarmu (itse en hirvesti ole tät bändiä kuunnellut, mutta tämä on hyvä xD )
Laalavat JousetSiM
Killing Me
Blah Blah Blah
A Song of HopeONE OK ROCK
完全感覚Dreamer
Re:makeNightwish
I wish I had an AngelRammstein
Herzeleid
Mein Herz BrenntRage Against the Machine
TestifyMaximum the Hormone
Koi no Mega Lover
Bikini Sports Ponchinnämä nyt muistaa tälleen nopeesti.
1000mAh
ParticipantTällä hetkellä olen Lähihoitaja Opiskelija.
Varmaan tästä valmistuttuani jatkan AMKssa sairaanhoitajaksi ja sieltä edelleen erikoissairaanhoitajaksi.
ja sitten inttiinkin pääsen ensi kesänä menemään…Eli mikä minusta tulee isona?
-Erikoissairaanhoitaja ellen jaksa opiskella päälle sekä LAborantiksi ja/tai iltalukiossa. Jolloin tilanne taas muuttuu.1000mAh
ParticipantKeski-Espoolainen…
Ainakin on yhteydet lähes kaikkialle….
Mieluusti tosin asuisin Turussa tai Hangossa….1000mAh
Participant19, 250894
Itse tosin Sangatsun foorumit löysin vasta viime lokakuussa.
Anime foorumeilla pyörinyt yli 3v. (hirween vähän aikaa xD ) Tosin, englannin kielisillä.1000mAh
ParticipantJap. Dub.
ja Eng. tai Fin. Sub.
Tottumus kysymys– Omaan korvaan Jap. Dub. kuulostaa paremmalta. -
AuthorPosts